Představení projektu

Czech Specials je partnerským projektem agentury CzechTourism a Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Klade si za cíl popularizovat českou kuchyni v tradičním i moderním pojetí, propagovat a podporovat restaurace, které tuto kuchyni nabízejí, a v konečném důsledku do kvalitních českých restaurací přivést více hostů. Českou kuchyni v rámci jednotlivých regionů prezentuje doma i v zahraničí jako rozmanitou, plnou jedinečných pokrmů, také sezonní a  využívající domácích surovin. České restaurace jsou pak prezentovány jako místa, kde mohou domácí i zahraniční turisté počítat s kvalitními službami.
Czech Specials je zároveň certifikační značkou, která má zajistit, že v takto certifikovaných restauracích budou hostům poskytovány kvalitní služby a tradiční české pokrmy budou podávány v odpovídající kvalitě.
Od roku 2022 se certifikace rozšířila o certifikaci cukráren a kaváren. Certifikát Czech Specials může získat ta cukrárna nebo kavárna, která nabízí minimálně 3 druhy tradičních českých cukrářských výrobků .