Sezona českých jahod je v plném proudu!

Sezona českých jahod je v plném proudu!

Send by e-mail
 • Teplejší počasí posledních dní je vítanou zprávou nejen pro milovníky výletů (ať už pěších či na kole), ale také pro milovníky ovocných plodů, třešní či jahod. Ačkoliv úrodu českých jahod ohrozily mrazíky na začátku května, neměly by tyto výkyvy počasí mít vliv na dostupnost v Česku pěstovaných jahod. Lahodné a šťavnaté české jahody můžete nakoupit nejlépe u pěstitelů, jejichž odběrná místa naleznete napříč celou republikou.

  Jahody si často můžete sami na políčkách nasbírat. Samosběr se obvykle řídí zralostí jahod a pěstitelé mají vždy dobrý přehled, který řádek jahodového pole je již vhodný k otrhání. Jahodová pole, na nichž můžete přímo jahody nakoupit a také si je sami nasbírat, najdete například v Kunraticích poblíž Prahy, v Ratajích nad Sázavou, v Klatovech, v Libereckém kraji například v Turnově, v Jihomoravském kraji pak v Jahodárně v Brně či Bratčicích.

  Jste-li příznivci jahodové gastronomie, ale netoužíte jahody zpracovávat sami, máme pro vás tip. Od 6. června až do 29. června můžete ochutnat dobroty z čerstvých jahod například v certifikované restauraci Czech Specials v Hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou a spojit tak gastronomický zážitek s vysokohorskou turistikou. V menu naleznete jahodovou polévku či čerstvé smažené jahody se skořicí doplněné vanilkovou zmrzlinou. Nechybí ani tradiční, jahodami plněné tvarohové knedlíky.

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.