Špilberk Food Festival, Brno

Špilberk Food Festival, Brno

Send by e-mail
 • V sobotu 7. 6. jsme navštívili Špilberk Food Festival v Brně. Nádvoří hradu Špilberk totiž hostilo čtvrté a zároveň poslední kolo Food Cupu Czech Specials. Ani tropické teploty a strmý výstup nezabránily návštěvníkům a gurmánům v účasti na brněnském  svátku gastronomie. Food Cupem nás provedl špičkový kuchař a velký bavič Dalibor Navrátil.
   
  Food Cup Czech Specials počtvrté
  Soutěžní klání mezi certifikovanými restauracemi zahájilo 2. den festivalu. Hlavní surovinou pro soutěžní pokrmy bylo moravské víno.  Shodou okolností se všechny zúčastněné restaurace setkaly také ve volbě kachního masa. Z vína byla vytvořena chutná redukce a bylo využito při pečení masa, ale také zakomponováno v příloze, tedy v červeném zelí. V této gastronomické bitvě se utkaly 3 brněnské restaurace – Restaurace Hotelu Slavia, Prominent Restaurant a Restaurace Noem Arch.

   

  Odborná porota složená ze zástupců Asociace hotelů a restaurací, Agentury CzechTourism a pořadatelů Špilberk Food Festivalu hodnotila vzhled předkládaného pokrmu, nápaditost, práci s regionální surovinou a samozřejmě chuť. Vítězný pokrm připravil Prominent Restaurant a je poslední postupující restaurací do finále Food Cupu Czech Specials. To se uskuteční v záři v rámci Mezinárodního dne kuchařů a Food Parade v Praze.
   
  Pořadí hodnocení odborné poroty:
   
  1) Prominent Restaurant
  Soutěžní pokrm: Zvolna pečené kachní prso se skořicovo-vinným zelím a škvarkovým knedlíčkem.
   
   

  2) Restaurace Noem Arch
  Soutěžní pokrm: Vykostěné kachní stehýnko na červeném víně, červené zelí s pomerančovými segmenty, skořicí a badyánem, nadýchaný petrželový knedlík.
   
  3) Hotel Slavia Brno
  Soutěžní pokrm: Grilované kachní prso, pomeranče, grenaille, vinná redukce.
   
  Soutěžní pokrmy byly umístněny v menu jednotlivých zúčastněných restaurací a mohli je tak ochutnat a následně ohodnotit i návštěvníci festivalu. Cenu diváků získala restaurace Hotelu Slavia Brno. Oběma oceněným restauracím gratulujeme.


  Video ke shlédnutí: ZDE

  kde?

 • Brno, Česká republika

  kdy?

 • 07.06.2014

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.