Slavnosti s nezaměnitelnou chutí a vůní!

Slavnosti s nezaměnitelnou chutí a vůní!

Send by e-mail
 • Od pátku 27. června do neděle 29. června se v Lošticích, městečku známém především zdejší výrobou Olomouckých tvarůžků, bude slavit. Již po devatenácté se zde odehrají slavnosti hudby a tvarůžků Pod loštickým nebem. Návštěvníky láká do obce ležící na řece Třebůvce severozápadně od Olomouce bohatý nejen hudební program. Na své si přijdou příznivci dechové hudby, ale také gurmáni. V Tvarůžkové cukrárně můžete ochutnat speciality, jako jsou slané tvarůžkové kremrole, šátečky, dortíky či tvarůžkové langoše. Načerpat znalosti o historii výroby pak můžete v Muzeu olomouckých tvarůžků.

  Olomoucké tvarůžky, často nesprávně označované jako syrečky, jsou pevně spjaty s regionem Haná již od 15. století. Byly povětšinou vyráběny ve vesnicích v okolí Olomouce, proto dostaly její jméno, které je dnes chráněným zeměpisným označením. Od roku 1876 se pak tento zrající sýr z odtučněného mléka vyrábí právě v Lošticích. Pokud patříte mezi příznivce zcela ojedinělé pikantní chuti a typické vůně tohoto sýra, nenechte si slavnosti v Lošticích ujít.

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.