Uplynulé události

Praha pije víno

Praha pije víno

Send by e-mail
 • Třetí ročník festivalu Praha pije víno, který proběhne 27. a 28. května na Novoměstské radnici, je jedinečným setkáním několika desítek vinařů z celé střední Evropy s Vámi - milovníky kvalitních, autentických vín.

  Festival PRAHA PIJE VÍNO navazuje na podobná setkání vinařů z bývalé Habsburské monarchie, která se konala až do vypuknutí první světové války.

  V historických budovách Novoměstské radnice budete mít možnost během dvou dnů ochutnat téměř 400 vzorků vín z menších rodinných vinařství, která reprezentují řadu vinařských regionů Rakouska, Maďarska, Slovinska, Slovenska či Itálie. Chybět pochopitelně nebudou ani vinaři z Moravy.

  V areálu Novoměstské radnice tvořeném souborem starobylých budov a nádvořím, najdete rovněž stánky s jídlem, delikatesami, kávou či čajem, které zajišťují naši špičkoví partneři. Pro milovníky vína, kteří mají děti, je připraven krásný dětský koutek s profesionálními chůvami.

  Název festivalu PRAHA PIJE VÍNO není náhodný: Praha bývala v minulosti obklopena stovkami hektarů vinic, z nichž sice do dnešních dnů přetrvalo jen málo, přesto zůstává česká metropole vinařským městem.

  Letos si připomeneme 700. výroční narození zakladatele organizovaného vinařství na území dnešního hlavního města, římského císaře a českého krále Karla IV. Festival propaguje tzv. autentická, přírodní vína bez aditiv, která mají nejblíže k tomu, jak víno vypadalo v době Karlově. Jedinečné již třetí setkání několika desítek vinařů z celé střední Evropy s milovníky kvalitních, autentických vín.

  Otevřeno:
  Pátek 27. května 2016 od 13:00 do 21:00 hod
  Sobota 28. května 2016 od 11:00 do 19:00  hod

  kde?

 • Novoměstská radnice, Praha

  kdy?

 • 10.05.2016 - 28.05.2014

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.