Uplynulé události

Kulinářství v období první republiky

Kulinářství v období první republiky

Send by e-mail
 • U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu v rámci projektu Společné století pořádá Vysoká škola hotelová v Praze (VŠH) gastronomickou akci Kulinářství v období první republiky. Akce se koná ve středu 16. 5. 2018 od 10 do 20 hod. v prostorách VŠH, Svídnická 506, Praha 8.

  V areálu Vysoké školy hotelové se můžete pomocí dobových pokrmů a nápojů přemístit do období první republiky, období T. G. Masaryka a zjistit, co i on jedl a pil.
  K ochutnání budou připraveny například bramborové záviny s uzeným masem a červeným zelím, roastbeef s bramborami a domácí majonézou nebo telecí španělské ptáčky s bramborovými knedlíčky. K zakousnutí bude vařený chřest s lanýžovým máslem nebo škvarková pomazánka s chlebem.

  Součástí gastronomické akce bude i kulturní program, expozice prvorepublikových jídelních lístků a prezentace dobročinného projektu Stůl pro jednoho, který je realizován absolventkou VŠH Dominikou Farkasovou. Cílem projektu je zamezit hladovění a podpořit snahu klientů (osob bez domova) o znovu začlenění do společnosti. Projekt řeší částečně i problematiku plýtvání potravinami ve stravovacích zařízeních.

  Bližší informace o akci na:
  https://www.vsh.cz/cs/o-skole/aktualni-zpravy/gastronomicka-akce-kulinarstvi-v-obdobi-prvni-republiky-streda-16-kv/
  https://spolecnestoleti.cz/cs/akce/kulinarstvi-v-obdobi-prvni-republiky

  kde?

 • Vysoká škola hotelová v Praze 8

  kdy?

 • 16.05.2018 - 16.05.2018

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.