Uplynulé události

Chřestové slavnosti Hostín

Chřestové slavnosti Hostín

Send by e-mail
 • Foto: Adam Hölzl - @adamkowashere

  "Hostín u Vojkovic vás rád uvítá na již 4. Chřestových slavnostech v sobotu 12. května od 9 hodin. Přijďte se něco dozvědět o této výjimečné české plodině a samozřejmě ji také ochutnejte připravenou a servírovanou předními šéfkuchaři. I vaši nejmenší se mohou těšit na doprovodný program.

  Čeká na vás ukázka pěstování, sklizně, třídění a přípravy chřestu s výkladem od odborníků, prodej čerstvě sklizeného chřestu za zvýhodněné ceny, chřestové gastronomické speciality připravované špičkovými kuchaři přímo na místě, soutěž v pojídání chřestu - Chřestožrout 2018.  Hrát bude živá hudba k poslechu i tanci, pro děti je připraven bohatý program jako skákací hrad, malování na obličej, spousta her o drobné ceny.  Český chřest byl a je ve světě vždy pojmem a známkou té nejvyšší kvality.

  O mezinárodním věhlasu našeho "bílého zlata" přitom v jeho domovině – ČR – málokdo ví. Chřest vyžaduje pro ideální kvalitu velmi lehké písčité půdy. Těch na světě není příliš mnoho a jedny z nich se nachází na Mělnicku. Značka Český chřest vznikla, aby mu navrátila zasloužený lesk i u nás."
   

  kdy?

 • 12.05.2018 - 12.05.2018

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.