Utopenci s cibulí

Utopenci s cibulí
Send by e-mail

Doba přípravy

Doba přípravy
30 min.
Doba vaření
5 dní uležení

Počet porcí

6-8

Ingredience

 • 1 kg špekáčků
  400 gr cibule
  0,5 l vody
  0,3 l octa
  lžička soli 1 lžíce cukru
  lžička celého pepře
  lžička nového koření
  100 gr feferonek
  50 gr hořčice
  V tomto předkrmu jsou ukryty hned dvě rarity. Česká vynikající uzenka, ve které by měla být kromě masa až 1/3 špeku  a unikátní úprava v octovém nálevu s kořením. Jejich potopení do nálevu dalo této specialitě i její jméno. 

postup

 • 1. Špekáčky zbavíme provázků, ev. kovových spon a oloupeme je. Do vhodného hrnce nalijeme odměřené množství vody, přidáme ocet, nové koření a celý pepř, vrchovatou lžíci nebo pět kostek cukru, lze též nahradit umělým sladidlem. Osolíme a zavaříme.

  2. Oloupanou cibuli nakrájíme na silnější kolečka. Špekáčky nařízneme podél, potřeme uvnitř hořčicí. Z feferonek odstraníme stopku, větší podél rozkrojíme a vložíme na hořčici do špekáčku. Připravíme si vhodnou sklenici, jejíž dno vyložíme kolečky cibule, vložíme naplněné špekáčky, dáme vrstvu cibule a takto pokračujeme, až je sklenice, nebo nádoba plná. Poté zaléváme utopence horkým nálevem a dbáme na to, aby sklenice a vuřty nebyli příliš studení, protože by sklenice mohla prasknout. Utopence zalijeme po okraj. Horký nálev používáme nejen pro částečnou likvidaci nežádoucích mikroorganismů, ale i pro to, že nám cibule v octovém nálevu potom nezčerná.

  3. Sklenice dobře uzavřeme a otočením zjistíme těsnost. Necháme pět dní uležet v chladu, občas sklenice otočíme, aby se celý obsah důkladně nasákl nálevem.  Kam dál:
  Recept - smažený sýr


  Recept - domácí sekaná

Přihlásit k odběru newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.