Restaurace Národní dům

Restaurace Národní dům

Send by e-mail
 • Naproti malebné  historické nádražní budově v Podbořanech je doma Restaurace hotelu Národní dům. Ta je obrázkem žhavé současnosti. Moderně řešený prostor, kde neutrální šeď oživuje krémové polstrování sedáků židlí a lavic. Oddělené jednotlivé stoly možná poněkud ztěžují dostat lokál do té správné atmosféry, ovšem ne na dlouho. O to se postará nabídka kuchyně.  Obsáhlá denní meníčka nabízejí vždy slušný výběr české klasiky v tom nejlepším provedení. Každý den si tak můžete vychutnávat krmě, které všichni dobře známe a libovat si, jak umně jsou ustrojena. Sestavit si lze kupříkladu takovýto pořad oběda: rajčatovou polévku s bazalkovým kapáním, Plněné knedlíky uzeným masem, s červeným zelím, a smaženou cibulkou. Navrch ještě třeba – pokud vám zbyde kapacita - mramorovou bábovku. Záběr české tradice je tu široký, nicméně zkrátka nepřijdou ani ti, kdo ji zrovna nevyhledávají. V sortimentu objeví také těstoviny, nevyřaditelný smažák, tortilly s rozmanitou náplní. A samozřejmě ryby či burgery i různá masa.   Co je zajímavé a většinou příjemné, je svědectví o skutečně tradiční přípravě z nejlepších surovin. Vinná klobása je například vysmažená na samý okraj intenzity. Zpevní ji to a chuti dodá bohatší i když trochu rurální rozměr. Drobounké mikrohrudky v kaši zase jasně prokazují, že nejde o práškový polotovar. Vzpomeňte si, v maminčině kaši se také objevovaly a chutnala po čertech znamenitě! Mimochodem, ta zdejší také.
  Pro letní období je v rozlehlém areálu letní terasa se zčásti zastřešeným proskleným prostorem, s dominující udírnou. Její vzhled svědčí o tom, že když je zahrádkové období patrně vůbec nevyhasne.   Celé tohle soužití klasického repertoáru kuchyně podle „not“ značky Czech Specials v prostředí výzoru hospod budoucnosti stmeluje ještě práce obsluhy. Bez kdysi nezbytné leckdy až přehnané servilnosti, zato s profesionální jistotou, ochotou i například trpělivostí s nerozhodným hostem. 
  Restaurace Národního domu v Podbořanech je místem, kde historie s dneškem potkaly v optimální harmonii.   Restaurace Národní dům Podbořany, Nádražní 261,  Podbořany 441 01
  tel.: +420 601 521 523, e-mail: recepce@narodni-dum.cz, https://www.narodni-dum.cz
  otevřeno: Po – Ne 10.30 – 24.00
   

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.