Uplynulé události

Grilování v Konstantinových lázních

Grilování v Konstantinových lázních

Send by e-mail
 •  
  Vůně grilovaných specialit láká gastroturisty, výletníky, cyklisty i další návštěvníky do Konstantinových Lázní. U zastřešené terasy lázeňského domu Prusík byl zprovozněn grilovací domek. Hosté zde každý den mohou ochutnat mistrovsky připravená domácí masa a k nim přikousnout například tradiční rozpek pečený na dřevě. Vše spláchnou kvalitním pivem z malých pivovarů, pečlivě vybraným moravským vínem či ovocnou šťávou kombinovanou s lázeňským pramenem Prusík. A to vše má společné jmenovatele – zdraví, kvalitní české suroviny a čerstvost.
  Posezení u grilovaných dobrot je určeno pro individuální návštěvníky i celé skupiny přátel. Každý si může vybrat, na co má právě chuť, nebo si objednat připravená prkénka s ochutnávkou různých druhů mas a příloh. Chuťové pohárky i zrak hostů potěší také čerstvé bylinky a jedlé květiny. „Dbáme na kvalitu všech surovin a nabízíme čerstvé grilované speciality inspirované českou i mezinárodní kuchyní. Používáme výhradně čerstvé nemražené marinované maso z českých chovů, bylinky pěstujeme na vlastní zahrádce,“ říká Lenka Janočková, koordinátorka projektu.
   Maso je připravováno jedinečnou technologií na výkonném plynovém grilu kanadské výroby. Pro tepelnou úpravu pečiva a masa je v domku také pec.  V nabídce bude časem i uzené maso.
  Návštěvníci grilovacího domku u terasy lázeňského domu Prusík si mohou vybrat z několika možných příloh, mezi nimiž nechybí plzeňský rozpek podle receptu našich babiček pečený v peci přímo na dřevě, což mu dává jedinečnou chuť.
  Stejně lákavá je i nabídka nápojů. „Piva představují výběr toho nejlepšího z produkce českých řemeslných pivovarů. Jsou svrchně kvašená, což je nejstarší způsob kvašení zaručující květnatější vůni. Budeme pivovary střídat, když se k nám návštěvníci vrátí, ochutnají zase něco nového. Do nabídky plánujeme zařadit i například piva Raven, Matuška, Kocour a spoustu dalších,“ doplňuje Janočková. Kdo neholduje pivu, může se osvěžit točeným ciderem vyrobeným ze stoprocentní šťávy z českých jablek bez ředění vodou a přidaného cukru. Bílá i červená přívlastková vína jsou pečlivě vybraná od kvalitního moravského vinaře. „Naší lázeňskou specialitou jsou pak čerstvé ovocné šťávy kombinované s lázeňským pramenem Prusík,“ poznamenává Janočková.
  Pohoštění v grilovacím domku je během léta otevřené denně od 12 do 22 hodin.
  Konstantinovy Lázně jsou jediné lázně v Plzeňském kraji, obklopuje je krásná příroda a husté lesy, návštěvníci zde najdou síť kvalitních cyklo a inlinestezek i tras pro pěší. V blízkém okolí je možné navštívit řadu památek, zajímavostí, farem, koupat se dá v unikátním čedičovém jezeře… Lázeňský dům Prusík leží přímo v lázeňského parku. Při posezení na jeho kryté terase a pochutnávání si na grilovaných specialitách si můžete vychutnat také klidnou atmosféru lázeňského parku či navštívit místní wellness centrum, které nabízí vyžití v bazénech, páře i sauně.

  kde?

 • Konstantinovy lázně

  kdy?

 • 01. 07. 2016 - 31. 08. 2016

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.