Usedlost pod vinohrady

Usedlost pod vinohrady

Send by e-mail
 • Příjemné místo v kouzelné krajině. Spojení působivé krásy vínorodých tratí je místem s mimořádnou atmosférou. Není proto divu, že se v rozmanitém prostředí nachází řada respektovaných gastronomických adres. V Hlohovci je to Usedlost pod vinohrady, kam míří v sezóně tisíce turistů. Mají tu totiž jeden velice přitažlivý bonus. Vyhlášenou kuchyni.  Jídlo se tu stává často korunou celého dne. Zní to možná příliš odvážně srovnávat úžas budící památky z doby lichtenštejnského panování zde nebo krajinu, kde svahy zdobí řady vinných hlav s větrem cuchanými kšticemi, ale posuďte sami. Když na Usedlosti ve starosvětsky uklidňujícím prostředí otevřete lístek zvědavě pozvednete obočí. Objevíte hned osm jídel nesoucích značku kvality CzechSpecials. Ti, kteří vědí zpozorní. Značka totiž garantuje autentičnost původních receptur a kvalitu jejich provedení.

  Prakticky to znamená jedno: pokud se rozhodnete pro cokoliv, ať jsou to třeba „jen“ uzené domácí klobásky s medovou hořčicí a vejmrdou, bude vaše nadšení z pestrých zážitků dne ještě umocněno. V kartě objevíte také variaci z pašíka s bramborovými plackami, zelím a omáčkou z pečené cibule. Položku, která si žádá opravdového jedlíka. Sestava masa – bůčku, panenky a plecka, každého v jiné úpravě určité láká. Porce je ale taková, že by s ní mělo co dělat celé mužstvo závodní osmy. Ale ať už se s ní poperete na jeden ráz v krčmě nebo ji dorazíte coby druhou večeři, tolik bát se zase nemusíte. Celý den pochodů či šlapání do pedálů a večer pak veselé sezení s tanečky ve vlastní vinárně i nějaký ten pohárek vypitého veltlínu, to vše vám pomůže dřevorubeckou porci strávit. 

  Ráno se potom už opět zdravě vyhládlí budete znovu plni očekávání nových zážitků. Výběr jídla možná už  vyberete s vyšším ohledem na své sedavé zaměstnání. 
  Celá návštěva na Usedlosti potěší kumulovaným prožitkem. Pocitem z dobrého jídla párovaného s živým náladu umocňujícím vínem. 
  Možná přitom zaregistrujete nevšední poznatek: že čas tu plyne jinak, pomaleji a veseleji! 

  Usedlost pod vinohrady, Na kopci 537, Hlohovec 691 43
  tel.: +420 731 415 450, e.mail: moraviarest@email.cz, https://usedlostpodvinohrady.cz
  otevřeno: Po 13.00 – 20.00, Út 12.00 - 19.00, St 13.00 - 20.00, Čt 12.00 - 19.00, Pá 12.00 – 21.00, So 12.00 – 20.00

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.