Restaurant Bohém

 Restaurant Bohém

Send by e-mail
 • Litomyšl je vyhledávaný cíl turistů nabitý památkami. Pokud se tam vypravíte, je to záležitost na celý den. Což také znamená vyhledat základnu pro oběd, případně večeři. Osvědčenou adresou je restaurace Bohém.

  Když vás dlouhá chodba v nitru domu dovede do cíle, budete možná překvapeni. Polstrované sezení v uklidňující barvě, tlumené hovory hostí, kruhová svítidla podoby i barvy bledého zimního slunce, takový je obrázek možná až příliš poklidného posezení. Vzrušení nastává vždy, když z kuchyně vychází číšník s talíři objednaných krmí. Zahalen do oblaku vůní servíruje umně prezentované receptury zajímavých kreací. Tedy pokud nejde o polední nabídku. Ta vyvolává zvědavost něčím jiným. Na pořadu bývá často česká tradiční kuchyně a s tou je to trochu jiné. Prezentace bývají dané a vycházejí z dlouhodobých setkání s tím kterým jídlem doma či ve školních či závodních jídelnách. Tam se hraje o provedení a tradiční zpracování co nejlepších surovin. Pokud k vám z lůžka sametové bramborové kaše promlouvají třeba plátky sekané pevné jednolité textury, je to tak v pořádku. Navíc s několika nakládanými okurčičkami. A chuť pak, jakkoli ji kuchaři kořením více či měně zdůrazní, ta musí být jasná. S vyhrazeným vedením masa a doprovodem tak vyladěným, že se s ním nepere, ale z druhé řady je vnímavě doprovodí. Může být důraznější nebo trochu potlačená, ale domov, ten tam má vždy být poznat. Především u jídel, které nesou pečeť domácí klasiky. Potvrzenou zde certifikací Czech Specials. 

  Hotelová kuchyně nemůže samozřejmě stavět jen na české základně.  Ovšem vzhledem k výše řečenému by zahraniční hoteloví hosté měli poznat kouzlo, kterým upoutává našince. Na lístku stačí jedna polévka, proč ne taková bramborová a dvě omáčky, a nebo kus pečeně. Omáčka, třeba koprová může být klidně s vejcem místo masa. I tak se dá český fenomén našich omáček bezpečně vystopovat. 
  V Bohému se na lístku některé z takových krmí pravidelně objevují a věřím, že všichni s nimi jsou spokojeni.   Hotel Aplaus, Restaurant Bohém, Šantovo nám. 181, Litomyšl  570 01 
  tel.: +420 461 614 900, e-mail: recepce@hotelaplaus.cz, https://www.hotelaplaus.cz 
  otevřeno: Po – Ne 11.00 - 22.00 

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.