Pochutnejte si na českém chřestu

Pochutnejte si na českém chřestu

Send by e-mail
 • Sezona českého chřestu, krále jarní zeleniny, je v plném proudu! Tato delikatesní zelenina, která svou jemnou a okouzlující chutí dokáže vaše gastronomické výtvory pozdvihnout do nebeských výšin, je velice zdravá. Již od antiky se užívá jako přírodní afrodiziakum.

   

  Světová chuť i kvalita
  Pěstování chřestu má v Česku dlouholetou tradici a málokdo ví, že český chřest je ve světě vyhlášený pro svou vysokou kvalitu. I v Česku si k této královské zelenině nachází v posledních letech cestu stále více lidí. Sklízí se ve dvou formách – bílé a zelené. Oba s pěstují ze stejné odrůdy. Bílý chřest se pěstuje pod plachtami a sklízí se speciálními noži, jimiž se odřezává přímo pod zemí. U zelené varianty se výhonky nezakrývají, proto se v nich vytvoří chlorofyl, odtud jeho zelená barva.

  Nic než čerstvost
  Pokud si chcete na chřestu, domácky nazývaném špargl, skutečně pochutnat, je zcela zásadní, abyste jej kupovali čerstvý. Ideální je tedy nakoupit chřest přímo od farmářů v místě, kde se pěstuje, případně na trzích. Praktické tipy a rady, jak chřest vybírat i připravit, najdete na stránkách Český chřest. Podle našeho receptu si pak můžete připravit lahodný chřestový krém.

  Oslavujte chřest
  Patříte-li mezi milovníky „bílého zlata“, nenechte si ujít Slavnosti chřestu na jedné z největších chřestových farem v Česku v Ivančicích na Brněnsku. Slavnosti se uskuteční již tento víkend, od pátku 22. do neděle 24. května. Na stránkách festivalu mimo jiné najdete řadu chřestových video-receptů, které vám při jeho použití v kuchyni mohou posloužit jako skvělá inspirace.

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.