Nejlepší jahodové kombinace

Nejlepší jahodové kombinace

Send by e-mail
 •  
  Věděli jste, že jahody jsou skvělé s pepřem? A že se nehodí k šampaňskému? Připravili jsme pro vás pár tipů na neodolatelné kombinace.
   

  Jahody & pepř

  Kombinace jahod a pepře působí přinejmenším extravagantně. Ale je to opravdu výborné! Pro začátek zkuste nad miskou pokrájených jahod třikrát otočit mlýnkem s pepřem. V jídle ho ani neucítíte a jahody dostanou intenzivnější chuť a vůni. A pokud budete mít dost odvahy, smíchejte půl kila jahod se 2 lžícemi balzamikového octa a 2 lžícemi cukru. Opepřete čerstvě mletým černým pepřem a nechte asi hodinu odležet.
   

  Jahody & šampaňské

  Richard Gere v Pretty Women o téhle kombinaci mluvil tak přesvědčivě, že sommelieři tuhle kombinaci už 25 let marně vyvracejí. Podle nich se ke kvalitním šumivým vínům jahody pro svoji nakyslou chuť nehodí. S přimhouřenýma očima by je sommelieři dovolili konzumovat jen ke sladkým sektům demi sec a sec.

   
  Jahody & šlehačka

  Naprostá klasika. Jahody můžete smíchat s tekutou či ušlehanou smetanou, ozdobit jimi šlehačkový dort nebo je přidat k panna cottě (italský dezert ze smetany a želatiny). Vždycky to bude mít úspěch. Jahody se šlehačkou miluje celý svět. Jsou typické třeba pro na tenisový Wimbledon – během tenisového turnaje se jich sní kolem 28 tun. V Anglii také vznikl legendární dezert Eton mess – jahody se šlehačkou a drcenými sněhovými pusinkami.  Jahody & bazalka

  Podrťte v hmoždíři lístky bazalky s krystalovým cukrem. Jahody očistěte, pokrájejte nahrubo a posypte bazalkovým cukrem. Skvělé jako ozdoba na dezerty – třeba na pudink nebo jako doplněk k piškotové roládě se šlehačkou.
   

  Jahody & tvaroh

  Tvarohové knedlíky plněné jahodami jsou symbolem českého léta. Abyste si ho mohli připomenout kdykoliv se vám zachce, udělejte si knedlíky do zásoby a zamrazte je. Naplněné neuvařené knedlíky narovnejte na tácek a dejte je do mrazáku. Nechte je zmrznout a teprve poté sesypte do mrazicího sáčku.

  Kam dál:
  Recept: Tvarohové knedlíky s jahodami


  O české gastronomii: Sladký pokrm k obědu? V Česku žádný problém


  Sezona českých jahod v plném proudu