Jídla na cesty

Jídla na cesty

Send by e-mail
  • Vyrážíte na cesty? Co kdyby vás přepadl hlad v nečekaný okamžik? Tomu spolehlivě zabrání svačina z domova! Češi by se pro svou zálibu v přípravě a balíčkování jídel určených na cesty mohli hrdě pyšnit titulem „národ svačinářů“. Jaká jídla se objevují v kapsách batohů a příručních zavazadel nejčastěji?

   Tajemství igelitového pytlíku
   Co asi skrývá igelitový pytlík a v něm podle rodinné tradice v alobalu, v ubrousku či moderněji v potravinové fólii zabalená dobrota? V posledních letech navíc do hry vstoupily praktické, skladné a omyvatelné plastové krabičky, není tak problém přepravovat ovoce, zeleninu, ale i domácí koláče a dezerty. Dlouholetý hitem mezi výživnými „svačinkami“ na cestu – ať už na dovolenou k moři do Čechy tolik oblíbeného Chorvatska, či na výlet za krásami Čech a Moravy – jsou bezpochyby smažené řízky s chlebem. Přidáte-li k tomuto vděčného pokrmu, který chutná i zasytí, znojemské okurky nakládané v sladkokyselém nálevu, dostane taková kombinace vskutku nebeský rozměr.   Připravované s láskou chutná nejlépe
   Čeští turisté jsou na jídla na cesty specialisté. Někdy vás až překvapí, kolik chodů, jak pestrou paletu jídel a v jakém množství s sebou česká rodina dokáže sbalit na výlet. Jídlo z domova má samozřejmě řadu výhod: jíte s láskou a péčí připravované pokrmy a především to, co vám chutná. Na rozdíl od balených kupovaných obložených baget si můžete být jistí, co jíte.
   Mezi klasickými jídly na cesty mají jistě své místo i karbanátky a rozhodně též pestré variace obloženého pečiva – housky, rohlíky i krajíce chleba s máslem, šunkou, či ideálně trvanlivým „tvrdým“ salámem, plátkovým či taveným sýrem, játrovou paštikou a podobně.   Sladkosti na dobytí energie
   Oblíbenou výbavou při výletech bývají sušenky, například české tatranky či horalky, věnečky nebo sušenky bebe. Jsou lehké, v batohu nezaberou mnoho místa a cukr v nich vám dodá potřebnou energii. Tu vám, navíc v úsporném malém balení, poskytnou i müsli tyčinky se sušeným ovocem či ořechy a různé čokoládové tyčinky. Dobrou alternativou mohou být i doma připravené bábovky. Pro rychlé doplnění energie při pěší túře poslouží skvěle tableta hroznového cukru. Ať už vyrážíte na den či delší výlet, při balení nezapomeňte také na ovoce a především dostatek vody.
  •  
  • A pokud neradi připravujete svačiny, najděte si na vaší cestě některou z našich certitifikovaných restaurací Czech Specials ZDE.