Francouzská restaurace hotelu Alexandria Luhačovice

Francouzská restaurace hotelu Alexandria Luhačovice

Send by e-mail
 • Velikost Luhačovic mnohokrát převýšil jejich věhlas přesahující hranice země. Malebné lázeňské místo s účinnými léčebnými procedurami.
  Krom deseti léčivých pramenů nezbytné zmínit také jednu z dalších exkluzivit Luhačovic, vrcholovou gastronomii. Ta se odehrává ve více než osmdesát let existující Francouzské restauraci hotelu Alexandria. Excelentní vzhled doplněný noblesní prací číšníků a hlavně tamní kuchyně jsou vějičky, na které se chytají labužníci z blízka i daleka.   Je také proč, zejména segment české tradiční kuchyně je totiž vyladěn do mimořádné harmonie surovin, receptur a jejich provedení. Denní nabídka sestává často ze zdánlivě prostých jídel, v nichž jsou použity jednoduché suroviny. Ovšem jejich zpracování a extrakce chuťových výstupů vyvolávjí překvapení. To se však  často mění v až frenetické nadšení.   Možná neznáte, jak umí překvapit a potěšit „obyčejná“ pórková polévka s bramborem. Když se k póru, který si drží mírnou převahu přitulí karotka a potom společně doplní výraz brambor vyvolají na patře malý  zázrak. 

  Noblesa Francouzské restaurace má zvláštní moc. Ať je venku plískanice a vy vstoupíte promočení a nenaložení, po pouhém přivítán začínáte roztávat. Může za to jednak sám prostor vydávající svědectví o zlatých meziválečných časech tehdejšího Československa. Navíc podpořený mimořádným výkonem obsluhy do koloritu té doby přesně zapadající.   Když pak objevíte v menu pečeného králíka s hruškami a jablky nebo ragú z telecí kýty s kořenovou zeleninou a pečenou rýží svedete krátký souboj sám se sebou stran výběru a potom už se jen těšíte. Když si budete chtít fenomén prvorepublikové noblesy úplně, poručte si na závěr crêpe suzette. Pozorovat kterak si s nimi na flambovacím vozíku pohrává excelentní číšník vám spraví náladu na hodně dlouho. Na nevlídný čas  pro procházku na kolonádě přitom docela zapomenete. 


   
  Francouzská restaurace, Alexandria**** Spa & Wellness hotel, Masarykova 567, Luhačovice 763 26 
  tel.: +420 577 682 700, e-mail: alexandria@lazneluhacovice.cz, https://www.hotelalexandria.cz
  otevřeno: Po – Čt 11.30 - 14.30 a 17.30 - 22.00, Pá – So 11.30 - 14.30 a 17.30 - 22.30,
  Ne 11:30 – 14:30

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.