Pražské kružálky s hruškami a tvarohem

Pražské kružálky s hruškami a tvarohem
Send by e-mail

Doba přípravy

Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
20 minut

Počet porcí

4

Ingredience

 • 8 plátků veky nebo světlého pečiva
  250 ml smetana
  40 g cukr
   1 vanilkový cukr
  30 g rybízová zavařenina 
    2 vejce
       strouhanka
  180 g tučný tvaroh
           citrónová kůra z jednoho citrónu
   240 g hruška
  1.  přepuštěné máslo
       1 ks badyán
       1 ks skořice kůra
  1 g agaru
      60 ml voda
    150 ml olej nebo přepuštěné máslo na smažení
   
   
  Původně sladké jídlo pražské chudiny se může stát na jídelním lístku králem teplých moučníků. Kružálky jsou jednoduché, levné a chuťově vynikající. 

postup

 • Nejprve si očistíme hrušky, které nakrájíme na drobné kostičky. Hrušky zlehka orestujeme na přepuštěné másle, přidáme cukr, badyán a skořici. Podlijeme vodou a necháme na mírném ohni vařit. Mezitím si uvaříme agar s vodou a odstavíme. Až se voda částečně odvaří z hrušek, tak část hrušek vyjmeme a zbylou zalijeme hotovým agarem a rozmixujeme na gel.
  Do smetany přidáme cukr, vanilkový cukr a řádně rozpustíme. Ve smetaně následně namáčíme plátky veky dáváme pozor aby se veka nerozmočila a vrchní strany potřeme zavařeninou rybízovou. Vezmeme plátky, přitiskneme k sobě.  Plátky obalíme ve vejcích a strouhance. Osmažíme v oleji nebo přepuštěném másle dozlatova.
  Vymícháme si tvaroh s citrónovou kůrou a cukrem. Vložíme do zdobícího sáčku a dozdobíme kružálky společně s hruškou. Ihned horké podáváme.
   
   

Přihlásit k odběru newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.