Masarykovy vánoční sušenky

Masarykovy vánoční sušenky
Send by e-mail

Doba přípravy

Doba přípravy
20 minut
Doba vaření
15 minut

Počet porcí

Ingredience

 • 180 g vlašských ořechů (lze použít i lískové)
  300 g hladké mouky
  100 g cukru moučka
  200 g másla
  1 žloutek
  Cukr moučka a vanilkový cukr na obalení
   
  Náš první prezident T.G.Masaryk byl známý svojí střídmostí, miloval prostá vesnická jídla. Na Vánoce však rád jedl cukroví a na jeho žádost se pekly i sušenky s ořechy, které dělávala jeho maminka. Jsou jednoduché a jejich příprava je velmi rychlá a chutnají všem, co je ochutnali.

postup

 • Ořechy dáme na 2 hodiny do vlažné vody změknout. Pak na hrubo nasekáme a smícháme s ostatními surovinami a utvoříme těsto. Z těsta vyválíme několik válečků o průměru cca 4 cm. Zabalíme do potravinářské fólie a dáme do ledničky, nejlépe přes noc,  ztuhnout. Spěcháme-li, stačí dát na ½ hodiny do mrazáku. Pak nakrájíme na kolečka šířce půl centimetru, dáme na plech a pečeme do růžova při 170°C. Ještě teplé obalíme v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým cukrem. Dají se konzumovat ihned,ale krátké rozležení jim určitě prospěje.
   

Přihlásit k odběru newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.