Tvarohové knedlíky s jahodami

Tvarohové knedlíky s jahodami
Send by e-mail

Doba přípravy

Doba přípravy
30 minut
Doba vaření
5–8 minut

Počet porcí

pro 4 osoby

Ingredience

 • 500 g měkkého tučného tvarohu
  500 g hrubé mouky
  2 vejce
  2–3 lžíce oleje
  špetka soli
  20–30 čerstvých jahod
  4 lžíce rozpuštěného másla
  4 lžíce moučkového cukru
  4 lžíce zakysané smetany nebo strouhaný tvaroh
  V květnu začíná sezona jahod, která trvá až do června. Narozdíl od skleníkových jahod bez chuti a vůně, které jsou ke koupi po celý rok, ty ze zahrádek a českých polí, které uzrály na sluníčku, nenapodobitelně chutnají i voní. Nejvíc jim sluší jen jednoduchá a krátká úprava, jako je třeba právě náš recept. Nevařte ale knedlíky zbytečně dlouho, aby jahody zůstaly pevné a šťavnaté.

postup

 • 1. Ve větší míse rozmícháme tvaroh s moukou, přidáme vejce, olej a špetku soli. Vypracujeme hladké těsto, které necháme chvíli odpočinout. Pokud je potřeba, přidáme ještě trochu mouky, aby těsto nelepilo.

  2. Z těsta vytvoříme válečky o průměru asi 4 cm. Z válečků odkrajujeme kousky, které vždy lehce zmáčkneme, rozložíme na ně jahody a zabalíme knedlíky. Jahody musí být celé obalené, aby se těsto při vaření neroztrhlo.

  3. Knedlíky opatrně vložíme do vroucí osolené vody a při mírném varu vaříme 5–8 minut. Jakmile vyplavou na hladinu, jsou hotové, děrovanou lžící je vyjmeme a na talíři přelijeme máslem, ozdobíme zakysanou smetanou nebo strouhaných tvarohem a posypeme cukrem.

  Kam dál:
  Nejlepší jahodové kombinace