Pražský koláč

Pražský koláč
Send by e-mail

Doba přípravy

Doba přípravy
60 minut
Doba vaření
30 minut

Počet porcí

10

Ingredience

 • Těsto: 175 g hladké mouky
  31 g cukru
   2 ks vajec
  4 g instantního droždí
  30 g mléka
  Sůl
  125 g másla
   Drobenka:
  100 g hrubé mouky
   100 g cukru
  10 g skořice
   30 g másla
  Krém:
  100 g žloutky
  400 g mléka
  80 g cukru
  250 g 33% smetany
  150 g másla
  Oblíbený pražský koláč , který se skládá s dvou dílu korpusu z jemného kynutého těsta, které se naplní jemným krémem, se po letech vrací do českých cukráren i na jídelní lístky restaurací. Recept i foto jsme získali od šéfcukrářky naší certifikované restaurace Yalta Craft Bistro, paní Františky Šádové.

postup

 • Vše se zapracuje do hladkého těsta, které se následně nechá vykynout( 1 hodinu). Poté na plech s pečícím papírem vytvarujeme deset bochánku, ty potřeme vejcem a posypeme drobenkou a necháme opět kynout na trojnásobnou velikost. Pečeme v předehřáté troubě na 175 stupňů 8 minut.
  Mléko, žloutky, cukr z pozvolna přivedeme k varu a mícháme do zhoustnutí, následně přendáme do kotlíku a šleháme do vychladnutí, postupně přidáváme máslo. Když je vše hezky spojené, ručně do směsi zapracujeme vyšlehanou smetanu. Krém dáme odpočinout do lednice na cca 2 hodiny. Upečené a vychladnuté bochánky rozkrojíme a naplníme.

Přihlásit k odběru newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.