Laskonky

Laskonky
Send by e-mail

Doba přípravy

Doba přípravy
60 minut
Doba vaření
40 minut

Počet porcí

cca 50 kusů dle velikosti

Ingredience

 •  210 g bílků
  440 g krystalového cukru
  115 g moučkového cukru
  260 g strouhaného kokosu nebo mletých mandlí
  Krém:
   500 ml plnotučného mléka
  75 g škrobu
  100 g krupicového cukru
  5 žloutků
  500 g másla
  Na griliáš: 400 g krupicového cukru, 20 g másla, 180 g lískových oříšků
  Jemný bezé zákusek s chutí oříšků v máslovém krému vyžaduje při přípravě určitou zručnost a možná se nepovede hned na poprvé.Ale výsledek bude stát  určitě za námahu!

postup

 • Z poloviny cukru si připravte rozvar. Cukr dejte do hrnce a zalijte vodou. Dejte na plamen a vařte, dokud cukr nebude mít teplotu 120 ºC. Do mísy od robota dejte bílky a druhou polovinou cukru a začněte šlehat. Jakmile bude rozvar hotový, nalijte ho k bílkům a vyšlehejte úplně do studena. Do sněhu přimíchejte kokos smíchaný s moučkovým cukrem. Troubu předehřejte na 200 ºC.
  Na plech vyložený pečicím papírem položte šablonu a špachtlí pečlivě rozetřete sněhovou hmotu. Šablonu sejměte.(pokud nemáte šablonu, nastříkejte tvar oválků pomocí cukrářského pytlíku). Zhruba třicet vteřin laskonky prudčeji zapečte. Pak snižte teplotu na 80 ºC a dosušujte třicet až čtyřicet minut.
  Mléko dejte vařit. Žloutky, škrob, cukr smíchejte a na směs nalijte horké mléko. Promíchejte, vraťte zpátky na plamen a vařte do zhoustnutí. Nechte úplně vychladnout. Pak do směsi zašlehejte máslo a griliáš.
  Griliáš: Oříšky rozložte na plech a vložte na 8 minut do trouby rozehřáté na 180 °C. Po upečení a vychladnutí je zbavte slupek. Do hrnce vsypte cukr, přidejte lžíci másla a na mírném plamenu nechte bez míchání rozpouštět, dokud se nezačne tvořit karamel. Vsypte k němu oříšky. Směs vylijte na pečicí papír a po vychladnutí rozmixujte.

Přihlásit k odběru newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.