Táborský festival vína 2015

Táborský festival vína 2015

Send by e-mail
 • V sobotu osmadvacátého února bude v táborském hotelu Palcát zahájen již sedmý ročník Táborského festivalu vína, v jehož rámci se v průběhu března uskuteční přes třicet různorodých akcí spojených s vínem.

  Letos započne festival netradičně, a to velkou přehlídkou českých vinařů. V rámci této prodejní přehlídky budete mít možnost ochutnat na 200 vzorků vín až z pětadvaceti předních vinařství z Čech ale i zahraničí. Vystavovaná vína si za zvýhodněné ceny budete moci zakoupit. Unikátní bude tato úvodní přehlídka i v tom, že se zde představí i tři moravští vinaři, takzvaní autentisté, kteří vyznávají styl vinaření s co nejmenším zásahem člověka. Jimi pěstované hrozny neznají chemické postřiky, jejich mošty kvasí pouze spontánně, vína nejsou povětšinou čiřena ani filtrována a vzniká tak osobité víno, které vypovídá jak o místě svého původu, tak a osobnosti vinaře, který víno stvořil.

  Během března bude pro milovníky vína přichystán na každý den lákavý program pokrývající prezentace jednotlivých vinařství, degustační večery, přednášky a semináře i galavečeře za účasti vyhlášených šéfkuchařů a sommeliérů. Celý festival bude završen opět prodejní přehlídkou, tentokrát však vín moravských. Kompletní program naleznete na stránkách festivalu.

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.