Sou100

Sou100

Send by e-mail

 • Staré žižkovské hospody se zažloutlými nepranými záclonkami, skomírající žárovkou pod u stropu a balíčky syrečků pod poklopem vedle výčepu pomalu vzaly za své. Rodí se restaurace nové, restaurace Žižkova třetího milénia.   Sou100 je jedna, která tento stav potvrzuje. Zvláštní název v mantinelech módních logotypů, nevšedně přes roh lomený interiér a odvážný design. Vlastně tu zmizel model otevřeného prostoru, jeho členění zlatavými skleněnými stěnami vytvořilo řadu menších „hospod v hospodě“ prozářených přízračným svitem. Je to možná proti duchu někdejších žižkovských „dupáren“, ovšem Sou100 tak jen potvrzuje trendy doby.   S dobou jde i tamní kuchyně. Ve tři roky existující hospodě od počátku nabízejí renezanci české tradice. Takže se tu potkáte s ikonickými recepturami, Nesmrtelná kulajda, nevšední guláš a mimořádná svíčková jsou stále pilíři nabídky.  Vedle nich jsou však k mání i spousty masa, především burgery a grilovačky.  Narazíte také na inovované novinky tradičních receptur. Kachní prso s vlažným salátem z černé čočky, na másle smažený šest týdnů zrající sýr obalovaný v naší strouhance s domácí tatarskou omáčkou, dokonce narazíte i na šoulet. Na něm by nebylo nic až tolik divného, kdyby nebyl odvážně počeštěn. A sice lisovaným vepřovým bokem místo husího sádla a stehna, jak velí originál. Nám coby superkonzumentům vepřového to chutná jen což!  Ke starým obyčejům se hlásí i projev personálu. A sice i při největším nářezu prohodit se štamgastem pár slov, vyptat se na novinky. Tak, jak to bývalo, když o svých hostech věděla obsluha vše. 
  Ale zpět k lístku. Ony ani ty dávné dobroty k pivu tak docela nezmizely. Třeba tvarůžky tu mají i dnes. Ale sofistikovaně ustrojené v podobě syrečkového tataráku s topinkami z kváskového chleba. Sousto dráždivého sýra a jeho souhra s lákající chutí báječných křupavých krajíčků, to vše zapité lokem bezchybně ošetřeného piva je úžasné. 
  Nevěříte? Stačí málo, zajít do Štítného ulice a v lokálu Sou100 poznat vše na vlastní kůži. 
   
  Štítného 11/625, Praha 3 130 00
  tel.: 723 105 660, e-mail: info@sou100zizkov.cz, www.sou100zizkov.cz

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.