Ovocný knedlík jako symbol českého léta

Ovocný knedlík jako symbol českého léta

Send by e-mail
 • Meruňkové, kynuté, se strouhaným tvarohem, borůvkové, malinové, švestkové, s perníkem, bramborové... Možností a kombinací jsou desítky. Vychutnávejte si ovocné knedlíky právě teď, kdy chutnají nejlíp! Základ je jasný vždy – těsto a ovoce. Některé kombinace jsou obzvlášť lahodné a vyplatí se proto vědět, jak těsto a ovoce párovat.
   

  Tvarohové knedlíky

  Znalci tvarohových knedlíků oceňují tenoučkou vrstvu těsta a sladké prohřáté ovoce. Nejsnáze se tohoto cíle doberete s pevným ovocem kulatého tvaru jako jsou švestky, špendlíky nebo meruňky. Pokud máte drobné ovoce jako jsou maliny, ostružiny, jahody nebo třeba rybíz, doporučujeme obrátit postup – vytvořit malé knedlíčky a doplnit je pořádnou vrstvou teplého ovoce. Jak na to? Z tvarohového těsta vytvarujte kuličky o velikosti vlašského ořechu, vhazujte je do vroucí vody a počkejte, až vyplavou. Mezitím dejte ovoce do rendlíku, podle chuti ho oslaďte, podlijte trochou vody a dvě až tři minuty povařte. Uvařené knedlíky zalijte vrstvou horkého ovoce, postrouhejte tvrdým tvarohem, polijte rozpuštěným máslem, posypte cukrem a podávejte. Pokud máte přesto chuť vytvořit si poctivé plněné knedlíky, inspirujte se naším receptem ZDE.  Kynuté knedlíky

  Do kynutých knedlíků se nejlíp hodí šťavnaté ovoce a jdou do nich dobře schovat různé drobné plody jako jsou maliny, borůvky nebo ostružiny. Vynikající jsou také s pokrájenými jablky ochucenými skořicí. Kynuté knedlíky doporučujeme sypat strouhaným tvarohem a moučkovým cukrem a přelít rozpuštěným máslem.


   

  Bramborové knedlíky

  Obvykle se plní uzeným masem, ale výborně chutnají i s ovocem, třeba se švestkami. Na talíři je posypte strouhaným perníkem nebo mletým mákem s moučkovým cukrem a přelijte pořádnou dávkou rozpuštěného másla. Celá recept naleznete ZDE.  Kam dál:
  Ovocný koláč s mandlovou drobenkou


  Nejlepší jahodové kombinace