Objevte hory přes polévky

Objevte hory přes polévky

Send by e-mail
 • Autor: Maria Horníková

  Před námi jsou pololetní a jarní prázdniny, které mnozí z nás využijí k výletům do českých hor. Kromě sportovních výkonů a pobytu na čerstvém vzduchu, můžeme náš pobyt využít i ke gastronomickým zážitkům. Kde jinde ochutnat některou zajímavou regionální specialitu, než právě na horách? Co může lépe zahřát a zasytit, než výborná vydatná horká polévka? Česká kuchyně jich má nespočet, a ty nejlepší recepty jsou spjaté právě s kdysi velmi chudými horskými kraji, kde polévka bývala mnohdy jediným jídlem za den.


   
  Budeme-li v Krkonoších, musíme určitě ochutnat „Krkonošské kyselo“, které za svoji nezaměnitelnou chuť vděčí chlebovému kvásku, nechybí v ní ani vejce, brambory a samozřejmě houby.  V mrazivých dnech zde určitě oceníme i česnekový „Oukrop“. Šumava, ale i Jeseníky, nás zase pozvou  na vydatnou smetanovou „ Kulajdu“, plnou brambor, hub a korunovanou zastřeným vejcem, v Jeseníkách se ptejte i po Starohorské čočkové polévce, kterou vám v restauracích pokaždé uvaří v jiné místní variaci. V Beskydech utěšíte hlad po celodenním lyžování „Valašskou kyselicou“, zelňačkou s výbornou klobáskou.  Česká kuchyně má co nabídnout a my máme stále co objevovat! Dobrou chuť!

  Czech Specials doporučuje:
  www.hotely-srni.cz
  www.lanterna.cz
  www.horal-hotel.cz
  www.hotelhorizont.cz

  kdy?

 • 31. 01. 2019

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.