Kuchařská olympiáda se blíží

Kuchařská olympiáda se blíží

Send by e-mail
 • Nejen sportovci, ale i kuchaři mají svoji olympiádu. Po čtyřech letech se bude konat již 25. ročník IKA právě letos, a to ve Stuttgartu, 14. - 19.2. 2020 v rámci odborného veletrhu Intergastra. O zlaté medaile bude soutěžit 32 národních týmů a 20 juniorských národních týmů, regionální týmy i jednotlivci. Do boje vysílá naše Asociace kuchařů a cukrářů České republiky nejen skvělý národní tým, ale i naše nadějné juniory. Jsme rádi, že projekt Czech Specials mohl finančně podpořit naše mladé naděje a budeme jim držet palce, aby domů přivezli nejen cenné medaile, ale i cenné zkušenosti pro svoji další profesní karieru!


   
  Kuchařská olympiáda má dlouhou historii, která sahá až do roku 1900. To, co začalo jako světová soutěžní výstava, se vyvinulo v nejvýznamnější mezinárodní událost. Původně se konalo měření sil kuchařů hlavně z Evropy ve Frankfurtu, v roce 1992 dostala svoje jméno Internationale Koch Ausstellunk. V roce 1996 se přesunula do Berlína, pak do Erfurtu a letos poprvé se koná ve Stuttgartu. Budou zde soutěžit kuchaři a cukráři sedmdesáti národností. Nejvíce budou sledovány soutěže národních a juniorských týmů. Co bude jejich úkolem?  Národní tým bude mít dva úkoly:
  1. Restaurace národů.
  V restauraci národů bude každý den osm různých národních týmů vařit tříchodové menu pro 110 osob. Soutěž se koná vždy večer, menu si lze zakoupit.
  2. Chef's Table - Osm různých národních týmů bude každý den vařit sedmichodové menu pro dvanáct osob.
  Tým mladých kuchařů do 25 let bude mít za povinnost zvládnout tyto dva úkoly:
  1. Restaurace národů
  Každý den bude vařit šest týmů tříchodové menu pro 60 osob. Na rozdíl od seniorských týmů budou junioři v „Restauraci národů“ vařit vždy obědy.
  2. IKA Buffet - Tato soutěž se koná poprvé. Junioři budou muset připravit od finger foodů, přes teplá hlavní jídla, mimo jiné z mořských plodů a králíka, až po dezerty. Každý den připraví šest týmů vždy svůj čtyřchodový bufet pro 12 osob.

  Vše bude vyhodnocovat přísná porota složená z těch nejzkušenějších kuchařů z celého světa. Posuzovat se bude nejen chuť, ale i práce se surovinami a hygiena při práci.
  Oba naše národní týmy se pilně na soutěž připravovaly a vedou je zkušení kapitáni, proto věříme, že se vrátí s cennými medailemi na krku!

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.