Kde se dobře najíst v Krkonoších a Jizerských horách

Kde se dobře najíst v Krkonoších a Jizerských horách

Send by e-mail
 • Potřebujete při lyžařském výletě po horách cíl v podobě restaurace? Vybírat můžete v našem seznamu certifikovaných restaurací  a zde si přečtěte tipy navíc!

  Krkonoše
   
  Chalupa Na rozcestí
   
  Leží na křižovatce šesti cest ve východní části Krkonoš a je ideálním místem pro zastávku. Vaří tu vyhlášené polévky a krkonošské speciality. V kyselu najdete houby z okolí Černé hory, maso a uzeniny jsou od místních řezníků a uzenářů, přímo na místě pečou vyhlášené ovocné koláče a čepují tu pivo z rychnovského pivovaru.
  www.chalupanarozcesti.cz
   
  Erlebachova bouda
   
  Nedávno zrekonstruované horské usedlosti v blízkosti Erlebachovy boudy nad Špindlerovým Mlýnem nabízejí ubytování a výtečnou kuchyni, na kterou sem chodí i místní obyvatelé. Vaří se v Erlebachově a Josefově boudě, v sousedních třech objektech se můžete i ubytovat.  Dostanete tu klasiku jako je svíčková i moderní gastronomii.
  www.erlebachovabouda.cz
   
  Luční bouda
  Nejvýše položená restaurace v Česku vaří vlastní pivo Paroháč a vaří českou klasiku. O víkendech a o prázdninách tu bývá plno a obsluha občas nestíhá, nicméně jídlo je dobré a poctivé. Výborné tu mají vlastní pečivo.
  www.lucnibouda.cz
   
  Jizerské hory
   
  Královka
  Restauraci pod rozhlednou Královka nedávno zrekonstruovali a díky příjemnému interiéru, dobré kuchyni a rozlehlému venkovnímu dětskému hřišti se stala oblíbeným výletním cílem. Vaří tu českou klasiku a pečou báječné dezerty. Když položka na menu dojde, uvaří místo ní něco jiného. A když si na terase s designovými dřevěnými stoly dáte prosecco s aperolem, budete se cítit jako na horách v Itálii.
  www.hotelkralovka.cz
   
  Prezidentská bouda

  O kousek vedle stojí Prezidentská chata – dřevěná stavba z roku 1929 vyhlášená svojí domácí kuchyní. Ochutnejte třeba česnečku s kostičkami šunky, sýra a opečeného chleba! Chata původně sloužila jako spolkový dům dělnického turistického spolku Přátel přírody, za druhé světové války ji zabrali Němci a jezdily se tam zotavovat děti z Hitlerovy říše. Po válce převzal chatu Svaz osvobozených politických vězňů, v roce 1956 byla převedena na Kancelář prezidenta republiky – odtud současný název Prezidentská chata.
  www.prezidentska.cz
   
  Šámalka

  Do bývalého loveckého zámečku na Nové louce jezdívali za první republiky úředníci vlády, dnes se tu setkávají výletníci - v zimě hlavně běžkaři a přes léto cyklisté. Šámalova chata je totiž známá kuchyní jako od maminky. V sezoně mívají zvěřinu, vyhlášené jsou zdejší ovocné knedlíky, žemlovka nebo koláče.  Nová louka nad Bedřichovem leží na Jizerské magistrále a je ideálním výchozím místem a zároveň cílem, kde se po výletě „zaparkovat“.
  www.samalova-chata.cz

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.