Jídelní vozy ČD Restaurant

Jídelní vozy ČD Restaurant

Send by e-mail
 • „Největší český poskytovatel gastronomických a retailových služeb pro zákazníky na cestách“
  Za touto větou v upoutávce se skrývá škála služeb poskytovaná společností Jídelní a lůžkové vozy na vybraných spojích Českých drah. Protože však my máme zaostřeno především na služby pohostinské, zaměříme se právě na ty.   Máte vybraný vlak a s ním i druh vozu, v němž se gastronomické dění odehrává. V základě to může být jídelní nebo bistro vůz. Jídelní vůz je vlastně plnohodnotnou restaurací se vším všudy srovnatelné s kamennou restaurací. Až na nezbytné kolébání vozu na výhybkách. 
  Bistro vůz je část vagonu první třídy s komorní kapacitou. Design odpovídá úrovni, na jakou nedosáhnou mnohé restaurace.   Podávané menu – v obou typech vozů je shodné – je měněno sezonně. Na jeho přípravě se podílí juniorský národní tým AKC ČR (Asociace kuchařů a cukrářů České republiky). Mimoto dostává některý z kuchařů prostor pro sestavení vlastního menu.

  Vypravme se tedy na cestu. Vybereme si bistro vůz, kde se vás očekávání zmocní snadněji. 
  Začněme snídaní, ukazuje krom dalšího i některé vyhlášené producenty. V tom případě je na místě Snídaně od Dolejších. Tři nožičky báječných Spišských párků z vyhlášeného řeznictví, estragonová a hrubozrnná hořčice, křen, kečup, máslo. Když se po hodince dvou začnete zaobírat obědem začněte bramborovou polévkou s houbami. Zřetelně se v ní projevují vzpomínky z prázdnin, sbírání hub s dědou a babiččiny chutě. S pokračováním to bude možná těžší. Narazíte na chody, o nichž budete přesvědčeni, že je musíte mít všechny. Vyhraje-li telecí pečené na barevném pepři a čočkový salát se zeleninou, nelitujte svíčkové, na niž jste si také mysleli. Telecí je mimořádné – a pojedete přece ještě zpátky. 

  Na horizontu se objeví hřeben Beskyd, tak ještě dezert a šálek kávy. V cíli vás bude provázet hřejivý pocit dobře strávené cesty. 
  Ve vlaku sice existuje i pojízdný mini bar, jídlo si také můžete objednat a přinesou vám je na vaše místo ve voze. Avšak ten pocit, že obsluha je zde jen pro vás a dělá vám pomyšlení, ten mít nebudete.  Úplně na konec jeden nesporný klad. Díky zařazení služby do soupravy na lince Praha – Brno – Vídeň – Graz, která 1x denně míří až do Berlína a veze s sebou pro cestující možnost se s českou kuchyní seznámit dřív, než k nám dorazí. Také nahlédnout, jakou záruku skýtá certifikace značkou kvality Czech Specials, jíž jsou JLV držitelem. 
   
  JLV, a.s., Chodovská 3, Praha 4 141 00
  tel.: +420 271 003 111, e-mail: jlv@jlv.cz, https://jidelnivozy.cz
  otevřeno: ve vlacích s jídelními nebo bistro vozy podle jízdního řádu

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.