Je libo sklenku likéru?

Je libo sklenku likéru?

Send by e-mail
 • Tato věta zaznívá ve většině filmů pro pamětníky, bohužel ji velmi zřídka zaslechneme z úst obsluhujících v českých restauracích a na nápojových lístcích má v této kategorii své neotřesitelné místo pouze Becherovka.

  Je to škoda, protože tradiční české likéry jsou unikátním, a hlavně vynikajícím digestivem. Švejk nedal dopustit na Kontušovku vonící anýzem, fenyklem, koriandrem a kmínem, ale to je původně polský recept, který k nám pronikl až začátkem 20.století. Daleko starší je kmínka, která nesměla chybět v žádné hospodě. Vyráběla se, a stále vyrábí, dlouhou macerací českého kmínu v lihovině a doslazováním, někde se kmín také maceruje v lihu, ale pak se destiluje a nedoslazuje. Doslova králem mezi českými žaludečními likéry a taky jedním z nejstarších písemně doložených likérů, je ořechovka, vyráběna z nezralých plodů ořešáku vlašského, ze směsi koření a bylin, jemného lihu a slazená medem. Čeští výrobci na tyto naše zajímavé likéry nezapomněli, snad se vrátí k českým specialitám do našich restaurací i sklenka likéru jako tečka za dobrým jídlem!

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.