Farmářské trhy nabízejí nejen kvalitní lokální zeleninu a ovoce

Farmářské trhy nabízejí nejen kvalitní lokální zeleninu a ovoce

Send by e-mail
 • V posledních několika letech se ve větších i menších městech začaly pravidelně konat trhy, na nichž mohou návštěvníci zakoupit ovoce a zeleninu, maso a uzeniny, sýry a jiné mléčné výrobky, pečivo, sladké i slané zákusky, mošty, víno a další pochutiny. Spojující myšlenkou trhů, pro něž se vžilo označení farmářské, je dát prostor českým lokálním výrobcům a pěstitelům, kteří si dávají záležet na kvalitě a poctivém přístupu k řemeslu.

  Pestrá nabídka láká svou čerstvostí
  Nabídka na trzích je pestrá a odráží sezónní produkty. Osobité kouzlo farmářských trhů spočívá také v tom, že se na nich můžete setkat a promluvit si přímo se samotnými farmáři a výrobci. V průběhu března znovu ožijí pravidelné farmářské trhy v hlavním městě. Jednou z prvních městských částí, v níž se začaly konat pravidelně, byla Praha 10. Letos se na zdejším Kubánském náměstí otevřou stánky farmářů již v sobotu 7. března. Od tohoto dne budou probíhat pravidelně v úterý, čtvrtek a sobotu. Kromě výše zmíněných produktů zde můžete zakoupit i bylinky, květiny, sýry, med, víno i destiláty, či si ke sladkému zákusku dopřát lahodnou výběrovou kávu.

  Trhy na Kulaťáku
  K největším farmářským trhům v Česku, které navíc fungují již od roku 2010, patří ty na dejvickém Vítězném náměstí (takzvaném Kulaťáku). Můžete si zde nakoupit vše potřebné a zároveň si pochutnat na dobrém jídle. První letošní trhy se na Kulaťáku uskuteční taktéž 7. března.

  Trhy na Náplavce a na Jiřáku
  Velmi oblíbené a hojně navštěvované trhy probíhají pravidelně každou středu, pátek a sobotu na náměstí Jiřího z Poděbrad a v sobotu také na Náplavce u Palackého mostu. V nabídce najdete mimo jiné čerstvé maso z českých farem, uzeniny z malých rodinných řeznictví či vajíčka z domácích chovů. Přehled farmářských trhů probíhajících po celém Česku najdete například na stránkách Nakupujte lokálně. Přijďte se přesvědčit, jak chutnají české a čerstvé potraviny z farem.

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.