Chlebíček letos oslavil 200 let

Chlebíček letos oslavil 200 let

Send by e-mail
 • Chlebíček letos oslavil 200 let
   
  Obložené chlebíčky jsou česká specialita, kterou jinde na světě nenajdete. Jako první je začal v roce 1916 prodávat lahůdkář Jan Paukert.
   
  Na nápad ho prý přivedl malíř Jan Skramlík, který měl ve společnosti chuť na něco většího, než v té době oblíbené jednohubky. S chlebíčkem na dvě tři kousnutí byl spokojený a stejně jako on si ho oblíbili i zákazníci Paukertova lahůdkářství.
   
  Do jeho podniku chodila většina slavných osobností té doby – věrným milovníkem chlebíčků byl například herec Vlasta Burian, který u Paukerta dokonce pořádal pro své přátele chlebíčkové večírky.
   
  Ostatní pražská lahůdkářství se také snažila a tak nabízela chlebíčky obložené sardelkami, husími játry, uzeným jazykem nebo třeba humrem, nicméně chlebíčky od Paukerta nic nepřekonalo.
   
  A jak legendární chlebíček vypadal? Plátek veky byl namazaný z jedné poloviny máslem, z druhé bramborovým salátem. Na něm ležel plátek pražské šunky, na máslovou část přišlo kolečko uheráku. A celé dílo bylo dozdobeno kyselou okurkou nebo šunkovou pěnou.
   
  A jaký chlebíček si letos na Silvestra dáte vy?

  kde?

 • Česká republika

  kdy?

 • 21. 12. 2016

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.