5 + 1 tip na výlety za jídlem v okolí Prahy

5 + 1 tip na výlety za jídlem v okolí Prahy

Send by e-mail
 • Spojte jednodenní  víkendový výlet s dobrým jídlem.  Vybrali jsme pro vás místa, kam se dá z Prahy dojet na kole, nebo MHD.

  U Lasíků
  Tiché údolí 9/53, Únětice
   
  O víkendech a prázdninových podvečerech se tahle hospoda  umístěná v řadě rodinných domků nedá minout – ve dvoře, i před ním, postávají cyklisté, běhají děti a vine se fronta na zdejší vyhlášené koláče. Právě na ně se do Únětic jezdí – pečou tu slané i sladké, většinou ani nestihnou vychladnout, a už jsou pryč. Pokud náhodou přijdete ve chvíli, kdy koláče došly, čekání si můžete zpříjemnit chlebem se sádlem, čepovaným únětickými pivem nebo domácími limonádami.
  Do Únětic se dá dojít hezkou, přibližně dvoukilometrovou, procházkou údolím potoka z Roztok.
   
  V Polích
  Malé Číčovice 26
   
  V Malých Číčovicích nedaleko Okoře je restaurace a penzion v Polích. Hospoda v uzavřeném areálu bývalého jezuitského statku vaří ve stylu českého, moravského, italského i francouzského venkova. Pro děti je tu hřiště, sedět se dá i venku na terase, půjčí vám tu také pétanque nebo kroket.  Doporučujeme se tu zastavit cestou na hrad Okoř.
   
   
  Jureček
  Ke Koupališti 231/11, Říčany
  Vydejte se do Říčan a spojte výlet s koupáním a dobrým jídlem. Hned u plovárny Jureček je totiž restaurace s prvorepublikovou atmosférou. Vaří tu z ryb, mají českou klasiku, i jídla mezinárodní kuchyně.  Výhled z terasy na rybník a les připomíná Rozmarné léto a vůbec není divu, že sem rád chodíval i herec Oldřich Nový. Na plovárně se na dětském hřišti zabaví děti, pro dospělé mají ping-pong i kurty na plážový volejbal.
   
  Black Dog Bar & Grill
  Blackdog Bar&Grill, Česká 140, Beroun
   
  Skvělý cíl, pokud vyrazíte do Berouna za medvědy, nebo do nedalekých Koněpruských jeskyní. Z Prahy se sem dá dojet na kole – krásná cesta vede kolem Berounky. Zpátky můžete jet vlakem, protože v Blackdogs se pravděpodobně přejíte.  Řídí se tu heslem „život je příliš krátký na to, abych jedli špatné jídlo“, a tak vám naservírují skvělé burgery a další lahůdky latinsko-americké kuchyně. A báječná piva k tomu.

  Na Pekárně
  Kojetická 36, Čakovičky
   
  Pokud chcete poobědvat v zájezdním hostinci šéfkuchaře Václava Friče v Čakovičkách, rozhodně si udělejte rezervaci. A také raději nechte doma psy, protože je tam neradi vidí,  a nezapomeňte hotovost – nepřijímají platební karty.  Tohle jsou ale jediné minusy, které se na téhle echt české restauraci s poctivým jídlem dají najít. Doporučujeme objednat si klasiku – třeba svíčkovou, ovocné knedlíky, guláš...Všechno je jako od maminky! Pokud budete mít chuť na výlet, v okolí je několik pískoven, kde se dá koupat, v nedalekých Máslovicích muzeum másla a hezký je také zámek Ctěnice. 
   
  Restaurace Sezóna
  Na Chvalské Tvrzi 858/11, Horní Počernice
  Vaří tu převážně z českých surovin snídaně, obědy i večeře. Kromě toho tu pořádají tu tematické brunche. Návštěvu téhle restaurace můžete spojit s výletem na tvrz Hummer nebo na koupaliště v Klánovicích.
   
   

  kde?

 • Okolí Prahy. Středočeský kraj

  kdy?

 • 25. 07. 2016

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.