Uplynulé události

Podzimní den českého medu

Send by e-mail
 • Akce chce umožnit Pražanům poznat kvalitní české medy, stejně jako seznámit se s označením původu Český med. Budou představeny různé druhy medu jako např. medovicový, květový, smíšený, pastovaný, lipový, stejně jako včelí výrobky.
   
  Včela je „indikátorem“ zdravého prostředí. „Včela nás živí, léčí, krášlí a obohacuje naší přírodu“. Denní konzumace medu má velký význam i pro zdravého člověka. Liberalizací obchodu se v posledních letech k nám začal dovážet med ze subtropického pásma, který nezřídka pochází z nektaru aromatických rostlin. Dosavadní platná vyhláška stanovující požadavky na med neukládá zpracovatelům povinnost informovat spotřebitele o původu medu.Tyto nedostatky vedly Český svaz včelařů k vyhlášení vlastní normy „Český med“. Označení Český med podle PN ČSV č.1/1999 může být použito jen pro med nejvyšší kvality pocházející výhradně z území České republiky.
   
  Budete moci ochutnat a nakoupit medy z celé České republiky, modlitbičky, medové perníky nebo si pochutnat na kachně na medu.
   
  Akce probíhá od 8:00 do 20:00 hod.

  více informací zde: www.farmarsketrziste.cz, www.facebook.com/ftpraha

  Where?

 • Farmářské tržiště, náměstí Jiřího z Poděbrad (Praha 3) nebo náplavka Rašínova nábřeží, Praha 2 (bude upřesněno)

  When?

 • 27/09/2014 - 27/09/2014

  Procedure

  Preparation time

  Preparation time
  -
  Cooking time
  -

  Number of portions

  -

  Ingredients

  Subscribe for newsletter

  Sign up for our newsletter and we will notify you whenever new articles are added