Uplynulé události

Podzimní den českého medu

Send by e-mail
 • Akce chce umožnit Pražanům poznat kvalitní české medy, stejně jako seznámit se s označením původu Český med. Budou představeny různé druhy medu jako např. medovicový, květový, smíšený, pastovaný, lipový, stejně jako včelí výrobky.
   
  Včela je „indikátorem“ zdravého prostředí. „Včela nás živí, léčí, krášlí a obohacuje naší přírodu“. Denní konzumace medu má velký význam i pro zdravého člověka. Liberalizací obchodu se v posledních letech k nám začal dovážet med ze subtropického pásma, který nezřídka pochází z nektaru aromatických rostlin. Dosavadní platná vyhláška stanovující požadavky na med neukládá zpracovatelům povinnost informovat spotřebitele o původu medu.Tyto nedostatky vedly Český svaz včelařů k vyhlášení vlastní normy „Český med“. Označení Český med podle PN ČSV č.1/1999 může být použito jen pro med nejvyšší kvality pocházející výhradně z území České republiky.
   
  Budete moci ochutnat a nakoupit medy z celé České republiky, modlitbičky, medové perníky nebo si pochutnat na kachně na medu.
   
  Akce probíhá od 8:00 do 20:00 hod.

  více informací zde: www.farmarsketrziste.cz, www.facebook.com/ftpraha

  kde?

 • Farmářské tržiště, náměstí Jiřího z Poděbrad (Praha 3) nebo náplavka Rašínova nábřeží, Praha 2 (bude upřesněno)

  kdy?

 • 19. 09. 2014 - 20. 09. 2014

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.