Uplynulé události

Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

Send by e-mail
 • V polovině listopadu kuchaři z Lanterny vypraví na trhy v italském Piemontu, aby zde nakoupili suroviny na speciální degustační večer Noc bílých lanýžů. Uskuteční se 19. listopadu a kromě čtyřchodového menu nabídne i ochutnávku vín za osobní účasti zástupců vinařství Marchesi Di Gresy.

  Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna – 19. 11. 2015

  Restaurace Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna**** chystá na 19. listopad jedinečný degustační večer s ochutnávkou pokrmů z čerstvých bílých lanýžů a dalších tradičních pochutin vyhlášené italské „lanýžové“ oblasti Piemont.

  Kuchaři hotelu se kvůli tomu v polovině listopadu vypraví do Piemontu, aby na zdejších trzích vybrali ty nejlepší suroviny a přivezli je čerstvé až na valašský stůl. V menu degustačního večera budou zastoupeny typické pokrmy Piemontu - telecí tatarák, tajarin s bílým lanýžem, zvěřina či variace z oříšků a čokolády. Snoubená vína bude prezentovat Jeffrey Chilcott, sklepmistr vyhlášeného italského vinařství Marchesi Di Gresy.

  V ceně menu je i ubytování na 1 noc ve Spa hotelu Lanterna.

  Lanýže jsou v gastronomii vysoce ceněny jako chutná delikatesa. Nejvzácnější a nejdražší je lanýž bílý, který se vyskytuje právě jen v oblasti Piemontu. Nelze ho pěstovat, roste pod zemí a dá se najít jen „po čichu“, zpravidla s pomocí vycvičených psů nebo prasat. Na trhu se cena bílého lanýže šplhá až na desítky tisíc korun za kilogram.

  www.lanterna.cz

  kde?

 • Spa hotel Lanterna, restaurace Vyhlídka, Velké Karlovice

  kdy?

 • 19. 11. 2015 - 19. 11. 2015

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.