Uplynulé události

Největší kávová akce v regionu - Den kávy ve Zlíně už tuto sobotu!

Největší kávová akce v regionu - Den kávy ve Zlíně už tuto sobotu!

Send by e-mail
 • V rámci podzimního Kávafestu se uskuteční v sobotu 19. října v prostorách Kongresového centra ve Zlíně akce Den kávy.

  Návštěvníci se mohou těšit na celodenní přednášky, praktické workshopy, degustace káv i oblíbený trh kávy.  Jak nastavit domácí kávovar pro nejlepší kávu prozradí Roman Hiller z Centra kávovarů Otrokovice. Josef Hora z Pražírny kávy Kroměříž zase popíše cestu za kávou po plantážích v Indii. Autor knihy U kávy o kávě a kávovinách Jozef Augustín se podělí o své zážitky a zkušenosti s černým a tolik voňavým mokem. Těšit se můžete také na přednášku Itala Roberta Trevisana, zakladatele Mistrovství baristů ČR a certifikovaného lektora Školy kávy. Jak se dá využít káva pro zkrášlení, to prozradí při přednášce i workshopu Květa Vondráková.  I letos se návštěvníci mohou zúčastnit různých workshopů.  Vyzkouší si uvařit vlastní espresso s profesionálním baristou, naučí se základům latté artu, objeví nové možnosti domácí přípravy kávy a zkusí si vyrobit vlastní kávovou kosmetiku.  Během dne se bude káva i odborně degustovat. Ve třech časech budou připraveny cuppingy. Všechny ochutnávky povedou zástupci pražírny Jizba Luhačovice. Těšit se můžete na kávy z šesti různých pražíren, světleji pražené, s chutí spíše ovocitou.

  Na 15 kávových stánků bude připravovat po celý den svoji kávu. Najdete zde stánky velkých světových značek, ale i regionálních a lokálních pražíren. Zajímavostí je stánek Velkorakovského minipivovaru, kde bude k dostání a ochutnání kávové pivo.  Bližší informace o akci a její kompletní program najdete na www.kavafest.cz

  Foto: Otakar Hofr

  kde?

 • Kongresové centrum ve Zlíně

  kdy?

 • 19. 10. 2019 - 19. 10. 2019

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.