Uplynulé události

Mikulov Gourmet Festival

Mikulov Gourmet Festival

Send by e-mail
 • Od 4. června do 7. června 2015 se bude v malebném vinařském Mikulově konat již šestý ročník Mikulov Gourmet Festivalu, který je oslavou kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení s moravskými víny.

  Podávána jídla budou připomínkou napoleonských válek na Moravě. Napoleon sám v Mikulově pobýval v prosinci 1805 při přípravě mírové smlouvy po slavné bitbě u Slavkova. V salonku mikulovskéo zámku, společně s vyjednavači poobjedval své oblíbené jídlo kohouta na víně. Také jeho vojáci po vítězné bitvě velkolepě slavili a plnými doušky užívali dary jižní Moravy. Připravovaná menu jsou inspirována kuhcyní zúčastněných stran bitvy - Francie, Rakousko - Uhersko, Rusko.

  Ve vyhlášených restauracích magického vinařského města se opět budou servírtovat lahůdky, které připraví špičkoví kuchaři z národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR.  Festivalové menu bude nabízet sedm místních restaurací - restaurace Sojka, restaurace Na Kozím hrádku, hotel Marcinčák, hotečl Maroli, Zámecká restaurace, restuarace Aquacentrum Relax a rybí restaurace U lomu Mariánský mlýn. Více informací naleznete na stránkách www.mgfest.cz.

  kde?

 • Mikulov

  kdy?

 • 04. 06. 2015 - 07. 06. 2015

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.