Uplynulé události

Garden Food Festival Olomouc

Garden Food Festival Olomouc

Send by e-mail
 • Pro návštěvníky uvaří jak tradiční, tak méně známé restaurace z Olomouckého kraje i z dalších koutů Česka, či dokonce restaurace, která se teprve chystá otevřít. Unikátem olomouckého food festivalu bude menu univerzitní menzy, nabídka studentských polévek či bohatá nabídka regionálních výrobců a farem. Zajímavý projekt zdravých svačin do škol představí firma Freshnack. Zahraniční kuchyni přiblíží expozice partnerských regionů - chorvatské Makarské a polské Opole. Kompletní seznam vystavovatelů z řad restaurací a prodejců delikates k dnešnímu dni naleznete ZDE.

  Jídla doplní nabídka kvalitních moravských, italských, francouzských a chilských vín. Pro ty, kdo preferují pivo, budou k dispozici tradiční moravské značky jako Zubr, Holba či Litovel. Nabídku velkých pivovarů doplní minipivovary, mezi nimiž nebudou chybět Chomout, Melichárek, Moritz nebo Kolštejn. Milovníky kávy jistě uspokojí nabídka světového producenta kávy - firmy Julius Meinl či regionální jednička, pražírna kávy Henri. O kvalitní vodu se postará společnost Mattoni.

  Garden Food Festival nabídne všem labužníkům také řadu delikates. V různých úpravách nebudou chybět husí játra, sušená rajčata, slané i sladké pochoutky s chilli, šneci, hmyzí speciality, sýry nebo čokoláda. Za delikatesy lze jistě považovat i prémiové destiláty, především whisky, které budou prezentovat tradiční vizovická firma Rudolf Jelínek a The Black Stuff Irish Pub z Olomouce. Svého druhu raritou bude prezentace rodinné likérky z Domašova, kterou provozuje američan Kyle Bairnsfather, vyrábějící kromě bylinných likérů také absinth.

  Vstupenky nebo balíčky vstupenek s festivalovou měnou – grešlemi – jsou v prodeji v síti Ticketstream, v Bounty Rock Cafe na třídě Kosmonautů v Olomouci, v informačním centru olomoucké radnice, v restauraci U labutě v Přerově nebo v prodejně Sklizeno v Olomouci. Základní vstupné na jeden den činí v předprodeji 99 korun, na místě pak 139 korun. Jedna grešle přijde návštěvníky na 25 korun a bude jediným možným platidlem v areálu výstaviště.

  kde?

 • Smetanovy sady, Olomouc

  kdy?

 • 16. 05. 2015 - 17. 05. 2015

  postup

  Doba přípravy

  Doba přípravy
  -
  Doba vaření
  -

  Počet porcí

  -

  Ingredience

  Přihlásit k odběru newsletteru

  Přihlašte se k odběru newsletteru a budeme Vám pravidelně zasílat nové články do e-mailu. Váš kontaktní email bude použit pouze za účelem zasílání našeho newsletteru, nebude předáván žádnému dalšímu subjektu. Zasílání můžete kdykoli ukončit kliknutím na link ve zprávě, kterou Vám bude newsletter doručen.